VŠ pracovník/pracovnice výzkumu a vývoje – kultivace rostlin, prvkové a molekulárně genetické analýzy

Náplň práce:

  • Plánování experimentů, příprava materiálu, sběr vzorků rostlin a půdy v polních podmínkách
  • Kultivace experimentálních rostlin s manipulovaným mikrobiomem ve skleníkových, případně in-vitro podmínkách za předem stanovených postupů a podmínek prostředí
  • Odběr a laboratorní zpracování vzorků rostlin a půdy, provedení analýz obsahu uhlíku, fosforu a dusíku v rostlinných a půdních vzorcích, troubleshooting
  • Extrakce DNA, PCR a qPCR analýzy, příprava vzorků pro NGS analýzy

Požadavky:

  • Ukončené VŠ vzdělání přírodovědného zaměření
  • Aktivní znalost češtiny i angličtiny podmínkou
  • Pečlivost, spolehlivost, samostatnost, zájem o problematiku půdní ekologie a mykorrhizní symbiózy, flexibilita
  • Práce na plný úvazek (100%)
  • Přihláška musí obsahovat aktuální CV, motivační dopis a kontakty dvou osob, které mohou poskytnout referenci
  • Řidičský průkaz skupiny B vítán (ale není podmínkou)
  • Předchozí zkušenosti/odborná praxe vítána (ale není podmínkou)

Nabízíme:

  • Střednědobou až dlouhodobou perspektivu zaměstnání
  • Zajímavou a tematicky rozmanitou práci
  • Platové ohodnocení dle platných mzdových tarifů MBÚ
  • Účast na řešení grantových projektů Laboratoře biologie hub možná
  • 6 týdnů dovolené ročně
  • Příspěvky z FKSP (stravenky, Flexi Pass, příspěvek na penzijní připojištění, Multisport)
  • Podporu dalšího vzdělávání (jazykové a odborné kurzy)
  • Nástup možný od 1.1.2021.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 31.10.2020 na:

Personální oddělení MBÚ, adresa: eva.cervenkova@biomed.cas.cz a v kopii na adresu: jansa@biomed.cas.cz