Laboratoř charakterizace molekulární strukturyVedoucí: Prof. Ing. Vladimír Havlíček, Dr.

Tel: 241 062 786

E-mail: vlhavlic@biomed.cas.cz

web laboratoře: http://ms.biomed.cas.cz/  je v angličtině

 O nás v mediích   

Naše strukturně-chemická laboratoř řeší medicinálně a biologicky významné problematiky proteomickými a metabolomickými přístupy. Vyvíjíme i nové instrumentální postupy a aplikace. Laboratoř zahrnuje tři základní instrumentálně-analytické techniky:

Pomocí nich vyvíjíme nové experimentální diagnostické metody pro humánní medicínu. Zkoumáme základní buněčné biologické procesy a inovujeme nová analytická zařízení. Instalované spektrometry i mikroskopy představují současnou technickou špičku.

Používané zobrazovací techniky nám slouží k popisu rozvoje dědičných a metabolických nebo nádorových i infekčních onemocnění, k včasné diagnostice i monitorování průběhu léčby. Používají se zvířecí modely (myš, potkan) nebo se pracuje s lidským materiálem.

Technika NMR metabolomiky nachází uplatnění k základnímu výzkumu chorob diabetes mellitus 2 a Alzheimerovy choroby.
Pro chirurgické a analytické účely je v laboratoři testována technika elektronického nože iKnife.

Reportáž Čt 24

Reportáž Čt 24_Inteligentní nůž 3.4.2016

Pro účely identifikace přírodních látek nejen mikrobiálního původu vyvíjíme softwarové nástroje, které zahrnují jak dereplikaci složek z komplikovaných směsí, ale i de novo strukturní stanovení nových přírodních látek se zajímavými biologickými vlastnostmi.

Více informací na webu pouze v anglickém jazyce.

 

 

 

Fotogalerie