Laboratoř environmentální mikrobiologie

Mikrobiologického ústavu AV ČR – pracoviště BIOCEV Vestec

nabízí pozici: Odborný pracovník výzkumu a vývoje – molekulární biolog

Popis
Pozice zahrnuje zejména rutinní technické práce v oblasti molekulární biologie a mikrobiologie včetně isolace a analýzy environmentální DNA a RNA, PCR amplifikace molekulárních markerů, kvantitativní PCR, přípravy knihoven pro high-throughput-sequencing, kvantitativního stanovení enzymových aktivit a biomasy mikroorganismů a základního vyhodnocení výsledků.

Pracoviště
BIOCEV, Průmyslová 595, 252 42 Vestec

Náplň
Vaším úkolem bude spolupracovat se členy laboratoře na projektech, studujících složení a funkci mikroorganismů v životním prostředí, zejména prostřednictvím metod mikrobiologie, molekulární biologie a high-throughput sequencing.

Požadavky
Ukončené VŠ vzdělání alespoň bakalářského stupně chemického, biochemického, biologického nebo podobného odpovídajícího směru.
Předchozí zkušenosti s molekulární biologií, praxe v oboru je výhodou.
Samostatnost.
Spolehlivost a motivace přispět ke splnění společných cílů.
Základní znalost MS Office.
Anglický jazyk na komunikační úrovni

Co nabízíme
Plný pracovní úvazek na dobu jednoho roku s perspektivou prodloužení, nástup možný po dohodě. Práci v mladém, mezinárodním a mezioborovém kolektivu. Možnost zapojit se do terénních experimentů na území České republiky.

Kontakt
Pokud Vás nabídka zaujala, pošlete prosím svoje CV a kontakt na osoby, které mohou o Vás podat reference Petru Baldrianovi na e-mail baldrian@biomed.cas.cz. Bližší informace můžete získat také na telefonu 723 770 570 (P. Baldrian).